| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze

Be a book trader at BookMooch.com
czwartek, 04 grudnia 2008
Nieuporządkowane myśli o wyborach i nowym prezydencie

Ucieszyliśmy się z wyboru Obamy. 

Jako bierna obserwatorka drugich już wyborów prezydenckich, mogłam tylko wygłaszać opinie lub słuchać opinii innych (a znajomych mam bardzo zaangażowanych politycznie!).

W Massachusetts wynik wyborów był oczywisty (ten stan głosuje zawsze tak samo), więc i uczestniczenie w wyborach miało mniejsze znaczenie. Dlatego wielu moich znajomych z pracy, doktorantów i postdoków, zdecydowało się głosować korespondencyjnie w stanach, gdzie jest ich dom rodzinny. Zwłaszcza w stanach, gdzie wyniki są niespodzianką ("swing states"), miało to znaczenie. Dość ciekawy manewr.

A teraz prezydent-elekt Barack Obama kończy wybierać swój rząd. Już rozumiem, dlaczego Hillary Clinton nie jest wiceprezydentem - stanowisko Sekretarza Stanu jest chyba dużo ciekawsze i bardziej widoczne (patrz Condoleezza Rice).

Nie ukrywam, że wiażę duże nadzieje z tą zmianą polityki. Zobaczymy, jak to będzie w rzeczywistości wyglądało - np. na wiosnę.
środa, 08 listopada 2006
Wybory

Nowym gubernatorem Massachusetts został Deval Patrick - demokrata, pochodzący z Chicago, wykształcony w Massachusetts (Milton College i Harvard) prawnik. Jest on również drugim w historii USA Afroamerykaninem na tym stanowisku (pierwszy był gubernator Virginii w latach 1990-1994, Douglas Wilder, obecnie mer Richmond, VA), mimo, że podkreslał w kampanii, iż problemy rasowe nie są istotne dla jego programu.Demokraci świętują w całym kraju, bo po dziesięciu latach zdobyli większość w Izbie Reprezentantów. Czy udało im się mieć większość także w Senacie, okaże się wkrótce, bo nie wpłynęły jeszcze wyniki z dwóch stanów.

9 listopada: Tak, demokraci mają większość i w Senacie.